RUSZYŁA AKCJA „GÓRA GROSZA”

Nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Co roku w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet pod hasłem „Góra Grosza”. W tym roku zbiórka XXI edycji trwa od 26.10.2020 do 31.05.2021 r. Celem, na który zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady: „jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!”

Gorąco zachęcamy do włączenia się do akcji!

A. Piechnik