SÓWKI ŚWIĘTUJĄ DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Ponad 100 lat temu powstał pierwszy pluszowy miś. Obecnie, mimo dużego wyboru zabawek dla dzieci, nadal ta pluszowa maskotka znajduje się w czołówce. Dzieci potrzebują misia od najmłodszych lat do przytulania, zasypiania, pocieszania i zabawy. Rokrocznie, 25 listopada, na świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Dzieci z grupy Sówek wraz z przyniesionymi misiami mogły świętować ten dzień, który był pełen atrakcji, zabaw, quizów, wszelakich ćwiczeń.  Jako „zmisiowana” grupa wzięliśmy też udział w spotkaniu on – line z Misiową Mamą – autorką projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury”, słuchając opowiadania „Dzień misia” i poznając prawdziwą historię powstania tej milutkiej zabawki.

A. Piechnik, J. Zych