SPOTKANIE „JESIENI”

Dzień 23 września był dla grupy pszczółek pełen wrażeń, ponieważ nie dość, że miały do wykonania bardzo ważną dla naszej planety czynność jaką jest sprzątanie świata, to również w tym dniu przypada data rozpoczęcia kalendarzowej jesieni. Dlatego właśnie, tuż po śniadaniu wyposażeni w worki na śmieci, oraz rękawiczki wyruszyliśmy uliczkami Lipnicy , aby posprzątać to co nie powinno się tam znaleźć. Ku naszemu wielkiemu zdziwieniu, na poboczach trasy , którą wybraliśmy było bardzo mało śmieci, dlatego postanowiliśmy połączyć pożyteczne z przyjemnym i udaliśmy się na stary cmentarz w Lipnicy Dolnej, aby sprawdzić, czy rzeczywiście spotkamy tam jesień. Udało się, nie dość, że co krok dzieci dostrzegały jej oznaki, w postaci kolorowych liści, to jeszcze uzbieraliśmy cały koszyk jej darów – żołędzi, kasztanów oraz szyszek. Było ich znacznie więcej niż napotkanych po drodze śmieci, a ich zbieranie sprawiło wszystkim wiele radości. Z koszykiem oraz kieszeniami pełnymi „skarbów”, wróciliśmy do przedszkola, gdzie na Pszczółki czekała kolejna niespodzianka – „Pani Jesień” we własnej osobie ;) .Ona również miała ze sobą kosze pełne darów, które wspólnie z dziećmi obejrzała i omówiła. Jesień na dobre zagościła w naszym kraju, jaki sali. Przed nami jeszcze wiele wspólnych jesiennych spacerów i zachwycanie się pięknem jesiennej przyrody.

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć