16996156_257490508033170_3291062050282896028_nW poniedziałkowe przedpołudnie – 18 marca przedszkolaków odwiedziła artystka pani Dorotka Kaczmar, która przyjechała do nas spod czeskiej granicy. Obecnie pracuje w Centrum Kultury „Wersalka” w Branicach, pełniąc funkcję dyrektora. Zaraża dzieci i dorosłych swoją pasją do sztuk plastycznych. W czasie spotkania, artystka zapoznała dzieci ze swoją twórczością, jak i twórczością wybitnego artysty początku XX wieku – Stanisława Wyspiańskiego. Opowiedziała dzieciom jak powstają jej obrazy w różnych technikach, zaprezentowała foldery z wystaw, kilka obrazów i sporo fotografii swoich prac. Sporą część jej dotychczasowego dorobku artystycznego stanowią portrety dzieci wykonane techniką pastelu. Pani Dorotka zaprezentowała przybory potrzebne do stworzenia takich dzieł (węgiel rysunkowy, suche pastele, ołówki itp.). Podpowiedziała przedszkolakom, czym różni się portret od autoportretu, wytłumaczyła co to jest pejzaż, plener, wystawa. Wykonała też „żywy obraz” przebierając jedną z dziewczynek, pod czujnym okiem zgromadzonych stylistów, w Elizę z obrazu Stanisława Wyspiańskiego. Dzieci poprosiły też o narysowanie czegoś na żywo pastelami. Gość spełnił prośbę i w kilka minut powstał pejzaż – obraz z okna pracowni Stanisława Wyspiańskiego. Takie spotkanie z pewnością przyczyni się do powstawania jeszcze piękniejszych prac naszych przedszkolaków. Serdecznie dziękując za spotkanie wręczyliśmy podziękowanie za ciekawe spotkanie i rysunek stanowiący zaproszenie na Niedzielę Palmową do Lipnicy oraz wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Zapraszamy do galerii zdjęć