dziecko-z-flaga

Jeszcze Polska nie zginęła 
Rozlegnie się wszędzie
Dziewiątego listopada
Bardzo głośno będzie!

Jedenasta jedenaście
Zabrzmią hymnu słowa
Na cześć Polski naszej wolnej
Zaśpiewa przedszkolak

Zaśpiewają szkoły
I Domy Kultury
Rekord Polski bić będziemy
Wszyscy jednym chórem

Zabrzmi echem wspólnym
Mazurek nasz piękny
Na stulecie naszej Polski
Niech śpiewa kto chętny

Jeszcze Polska nie zginęła…
Brzmi z morza do Tatr
Dzień stulecia Niepodległej
Jest rekordu wart!!!

Autor: Agata Dziechciarczyk

      W piątek 9 listopada 2018 nasze przedszkole włączyło się w akcję bicia ,,Rekordu dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 dzieci w budynku głównym jak i w oddziale w Lipnicy Dolnej, nauczyciele i pracownicy przedszkola wspólne zaśpiewali 4-zwrotkowy hymn narodowy Mazurek Dąbrowskiego, by rozpocząć świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości właśnie w ten sposób. Potem odbyła się prezentacja multimedialna o symbolach Polski oraz wspólne śpiewanie piosenek o Polsce.
O symbolach narodowych i polskich tradycjach wspominaliśmy dzieciom przez cały ostatni rok, przy wielu okazjach. Przedszkolaki brały udział w porankach muzycznych, podczas których uczyły się Mazurka Dąbrowskiego, zapoznawały się z pieśniami patriotycznymi, brały udział w happeningach patriotycznych. Już każdy przedszkolak wie, że mieszka w Polsce, zna hymn i pozostałe symbole, wie, że należy je szanować. Nadal będzie poznawać polskie legendy i tradycje podczas swojego pobytu w naszej placówce, gdyż budzenie miłości dzieci do małej i wielkiej Ojczyzny jest jednym z celów wychowania patriotycznego w przedszkolu.

Zapraszamy do galerii