ratownik_2Dnia 11 maja 2018 roku w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty dla dzieci z udzielania pierwszej pomocy. Po raz drugi mieliśmy przyjemność gościć u nas pana Michała Potępę, który jest ratownikiem medycznym i przeprowadził dla każdej grupy takie „szkolenie”. Z przygotowanymi rekwizytami i przedmiotami wykorzystywanymi przy udzielaniu pierwszej pomocy, udzielał  rad,  jak i ćwiczył  z dziećmi w praktyce co należy zrobić w chwili wypadku (zakrztuszenia, przewrócenia się, omdlenia i innych). Niesamowite przygotowanie i podejście do dzieci pana ratownika, owocowały licznymi chętnymi do pokazu konkretnego problemu. Poruszane zostały elementarne podejścia i zachowania w przypadku różnych zdarzeń w przedszkolu czy w domu. Pan bardzo precyzyjnie tłumaczył, a później ćwiczył co po kolei zrobić, jak pomóc, kogo zawołać. Dzieci czuły się ekspertami na koniec tych spotkań  dlatego otrzymały od pana ratownika imienne dyplomy Małego Dzielnego Ratownika. Cieszymy się z takich spotkań gdyż są źródłem wiedzy i praktyki z ważnej dziedziny naszego życia- niesienia pomocy drugiemu. Życzmy sobie abyśmy tej wiedzy nie musieli szybko testować.

Jot.Zet.    

ZDJĘCIA