medal126 kwietnia odwiedził nas wyjątkowy gość – mieszkaniec Lipnicy Dolnej, pan Stanisław Wieciech – prezes Gminnego Związku Kombatantów AK w Lipnicy Murowanej.
Spotkanie rozpoczęło się przywitaniem i przedstawieniem gościa przez panią dyrektor Annę Marzec – Kokoszkę. Następnie wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego. Po hymnie pan Stanisław opowiadał dzieciom o swoim dzieciństwie, które przypadło na czas II wojny światowej, o czasach szkolnych, o obowiązkach, jakie dzieci miały w tamtym okresie czasu. Nasz wyjątkowy gość wytłumaczył przedszkolakom co to jest patriotyzm, na czym polega, i czym powinien się odznaczać patriota. Dzieci zadawały pytania panu Stanisławowi, a on udzielał z chęcią każdemu dziecku odpowiedzi. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych – „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „Piechota”. Pan Stanisław był mile zaskoczony, że dzieci znają już hymn Polski oraz tyle pieśni patriotycznych.  Przedszkolaki wyraziły swoją wdzięczność za spotkanie i lekcję patriotyzmu, wręczając gościowi rysunek i podziękowanie oraz kwiaty. Chętnie spotkamy się  z panem Wieciechem w przyszłym roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć