ed03bc15-480c-476e-b971-6985c91db517Miniony tydzień upłynął nam w przedszkolu pod hasłem „Moje zdrowie i bezpieczeństwo”. Starszaki utrwaliły wiadomości na temat działań sprzyjających naszemu zdrowiu, którymi są ruch, dieta i higiena. Dowiedziały się co to alergeny, zdrowe nawyki, niebezpieczne sytuacje. Poznały domowe sposoby na zdrowie, wykonując w wychowawcami syrop z cebuli i buraka oraz zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia, umiejętnie dzieląc produkty na zdrowe i niezdrowe.

Podsumowaniem tych działań były ćwiczenia praktyczne w samodzielnym przygotowywaniu zdrowych kanapek, według własnych upodobań. I mimo, iż niektórzy byli już po drugim śniadaniu wszystkie pyszne i zdrowe kanapki zniknęły z talerzy. Nic tak nie smakuje, jak zdrowy, smaczny i samodzielnie przygotowany posiłek.

Anna Marzec-Kokoszka

Zapraszamy do galerii