dzien-edukacji-narodowej

„Dzisiaj obchodzimy
Święto Komisji Edukacji Narodowej.
Dzień podobny do niedzieli
– święto pracowników przedszkola i nauczycieli.
Z tego też powodu teraz tu stoimy
I o wysłuchanie grzecznie poprosimy.”

Tymi pięknymi słowami dzieci z grupy IV rozpoczęły przedstawienie z okazji dnia Komisji Edukacji Narodowej. To wyjątkowe święto wszyscy pracownicy naszego przedszkola obchodzili w piątek.
Już od rana w naszej sali trwały próby, by mali aktorzy jak najlepiej zaprezentowali swoje umiejętności przed zaproszoną publicznością.
Kiedy wszyscy  goście, na czele z panią Dyrektor Beatą Pajor, zajęli wygodnie miejsca, rozpoczęło się pełne zaangażowania przedstawienie. Dzieci recytując swoje wiersze dziękowały nauczycielom oraz pracownikom za trud włożony w ich wychowanie ;nie zabrakło oczywiście  pięknie zaśpiewanych przez dzieci piosenek. Przedszkolaki swoim występem zachwyciły wymagającą publiczność, która swój podziw wyrażała gromkimi brawami. Na zakończenie dzieci głośno zaśpiewały „sto lat”, wręczyły wszystkim drobny upominek oraz zaprosiły gości do częstowania się słodkim ciastem.
Podsumowując ten wyjątkowy dzień pani Dyrektor podziękowała przedszkolakom za wspaniały występ, złożyła życzenia wszystkim  pracownikom przedszkola oraz wspólnie z panią Halinką zadbała o słodką niespodziankę dla każdego dziecka. Tym słodkim akcentem zakończyliśmy wyjątkową uroczystość i korzystając z pięknej pogody wyruszyliśmy na ogród przedszkolny.

Renata Kurek, Joanna Krzak

Zapraszamy do galerii