teatrzykWe wtorek, 26 marca dzieci obejrzały spektakl profilaktyczny Teatru Artystycznego Inspiracja pt. „Prawdziwy skarb”. Spektakl finansowany był przez Urząd Gminy Lipnica Murowana.
Dzieci śledziły zabawę dwóch zwierząt – żółwia i papugi, słuchały ich rozmów i obserwowały ich zachowania. Niejednokrotnie zwierzątka przedrzeźniały się, dokuczały sobie, wytykały nawzajem cechy charakteru. Ostatecznie jednak doszły do porozumienia w ważnych kwestiach.

Teatrzyk miał na celu przejaskrawienie cech i zachowań niepożądanych w relacjach rówieśniczych, by wyeliminować te złe, a kształtować prawidłowe. Uczył także akceptacji odmienności drugiej osoby i szanowania jej. 
Dzieciom bardzo podobała się inscenizacja, i już czekają na następne spotkanie z teatrem w naszym przedszkolu.

Zapraszamy do galerii zdjęć