WIZYTA W ZAKŁADZIE FRYZJERSKIM

W trakcie tygodnia o tematyce związanej z zawodami rozmawialiśmy o różnych pracach jakie wykonują ludzie. Przedszkolaki opowiedziały chętnie również o tym, kim chciałyby zostać w przyszłości. W miniony czwartek mieliśmy okazję bliżej przyglądnąć się fryzjerstwu. Udaliśmy się do pobliskiego salonu fryzjerskiego. Pani fryzjerka pokazała nam niezbędne narzędzia i przybory oraz opowiedziała jakie spełniają funkcje i jak ułatwiają jej prace. Dzieci dowiedziały się dlaczego tak ważna jest estetyka fryzury oraz dbanie o higienę głowy. Dzieciom wizyta bardzo się spodobała, kilkoro nawet stwierdziło, że to zawód ich marzeń. Serdecznie dziękujemy mamie naszej Nataszki za dokładne przybliżenie swojego zawodu.

P. Wymazała