czytanie13 listopada zjawił się u nas miły gość, babcia Weroniki – Pani Teresa. Przybyła do nas, aby spotkać się z naszą przedszkolną gromadką i nam poczytać. Przyniosła ze sobą kilka ciekawych książeczek ale zdecydowała się przybliżyć dzieciom „Czarną owieczkę” Jana Grabowskiego – zabawne opowiadanie o Metce, osieroconej owieczce wychowanej przez suczkę ze szczeniakiem. Metka zachowywała się jak mały piesek z czym wiązały się naprawdę sympatyczne historie. Poprosiliśmy także Panią Teresę aby opowiedziała dzieciom swoją ulubioną baśń, bo wiemy jak pięknie babcie potrafią to robić. I tym razem nie zawiedliśmy się, usłyszeliśmy wzruszającą starą baśń „O dwunastu miesiącach”. Dzieci były zasłuchane i wtulone w ciepły głos Pani Teresy. 
          Od siebie dodam, że dobór opowiadania był strzałem w dziesiątkę – dzieci bardzo lubią historie o zwierzątkach, a gdy jeszcze niosą one ze sobą wielką wartość edukacyjną, są niezastąpione w kształtowaniu właściwych postaw u małego człowieka. Musimy uczyć dzieci, ze trzeba każdemu pozwolić być tym, kim jest i kochać go takim, jakim jest. Dziękujemy bardzo za wspólne czytanie i kolorowe własnoręcznie wykonane upominki. Zapraszamy kolejnych odważnych Rodziców lub Dziadków do wspólnego czytania.
                                                                                                                                                                              Renata Krzyżak