27718107_1626144507443944_366384161_n

Dnia 02 lutego 2018 roku grupy III i IV wybrały się na wycieczkę do Muzeum im. Stanisława Fischera i  do Muzeum Motyli w Bochni.  W pierwszym z tych miejsc dzieci mogły podziwiać nie tylko eksponaty muzealne, ale również wziąć udział w warsztatach muzealnych z przewodnikiem. Gdzie podczas tych zajęć starszaki dowiedziały się  czym są i do czego służyły takie przedmioty jak m.in. moździerz, bagnet, czym jest kolekcja, a czym rzeźba. Przedszkolaki brały udział w zabawie poszukiwawczej, która polegała na odnalezieniu obrazu lub rzeźby ze zdjęcia.

Natomiast w Muzeum Motyli dzieci podziwiały przepiękne okazy różnych gatunków motyli. Naszym przedszkolakom bardzo podobała się wycieczka i wizyta w muzeach. Zachęcamy rodziców do wspólnego zwiedzania miejsc poświęconych naszej kulturze.

Ilona Nowak