Miło nam poinformować, że rozstrzygnięto IX Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Krasomówczy pod hasłem „MATEMATYKA W POWIASTKACH, RYMOWANKACH I WIERSZYKACH” pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Lipnica Murowana p. Tomasza Gromali.

Dnia 17.03.2021 r. pod wszelkimi rygorami sanitarno-epidemiologicznymi w Przedszkolu Samorządowym im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej o godz. 12.00 odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w składzie:

p. Magdalena Pajor – nauczyciel języka polskiego i angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie

p. Natalia Krzak – pracownik Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej

p. Krystyna Wilczek – kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Lipnicy Murowanej

s. Barbara Białas – ze zgromadzenia Sióstr Urszulanek w Lipnicy Murowanej.

Po obejrzeniu 29 prezentacji dzieci zgłoszonych do konkursu z różnych przedszkoli z terenu powiatu bocheńskiego, jury postanowiło przyznać następujące nagrody i miejsca:

KATEGORIA DZIECI 5-LETNICH (łącznie 14 uczestników)

Grand Prix

Milena Brydniak z Przedszkola z Nowego Wiśnicza (pod kierunkiem p. Danuty Włodarczyk)

I miejsce

Aleksandra Janczyk z Przedszkola Samorządowego im. św. U. Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej (pod kierunkiem p. Pauliny Wymazały)

II miejsce

Rozalia Bukowska z Miejskiego Przedszkola nr 3 z Bochni (pod kierunkiem p. Moniki Górskiej i p. Pauliny Swornowskiej)

III miejsce ex aequo

Artur Cichoń z Gminnego Przedszkola w Łapczycy (pod kierunkiem p. Iwony Jankowskiej)

Dziedzic Tymon i Maksymilian z Przedszkola Publicznego w Żegocinie (pod kierunkiem p. Ewy Paproty i p. Ewy Paruch)

KATEGORIA DZIECI 6-LETNICH (łącznie 15 uczestników)

Grand Prix

Natalia Plewa z Przedszkola Samorządowego im. św. U. Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej (pod kierunkiem p. Arletty Piechnik)

I miejsce ex aequo

Fita Pola z Gminnego Przedszkola w Cikowicach (pod kierunkiem p. Małgorzaty Brydniak)

Hanna Serwatka z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Bochni (pod kierunkiem p. Anny Wróbel i p. Eweliny Bajda)

II miejsce ex aequo

Julia Dziedzic z Przedszkola Publicznego w Łąkcie Górnej (pod kierunkiem Małgorzaty Machaj)

Estera Filipczyk z Zespołu Szkół Gminnych w Łapczycy – oddział w Gierczycach (pod kierunkiem p. Marii Cepak)

III miejsce ex aequo

Julia Jankowska z Gminnego Przedszkola w Łapczycy (pod kierunkiem p. Bronisławy Bąk)

Tomasz Jawień z Gminnego Przedszkola w Siedlcu (pod kierunkiem Joanny Krasińskiej)

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom artystycznym. Jury w porozumieniu z organizatorami konkursu ze względu na jego wysoki poziom postanowiło nagrodzić wszystkich uczestników dyplomami i nagrodami rzeczowymi, które niebawem dotrą do wszystkich zgłoszonych do konkursu przedszkoli. Zgodnie z regulaminem, nagrania laureatów zostaną zaprezentowane na stronie internetowej organizatora do końca marca 2021 r.

Koordynatorzy konkursu:
J. Zych, A. Piechnik, R. Kurek