29496350_860825547433721_747987422389731328_n

Dziś w Pierwszy Dzień Wiosny 🙂 odbyła się koronacja Najpiękniejszej  Ekologicznej Marzanny. Dzieci z pięciu grup wraz ze swoimi paniami wykonały i wystroiły kukły, które miały dziś popłynąć… lecz wyrok został odroczony. Także „panny z wyrokami w zawieszeniu” 🙂 będą cieszyć nasze oczy jeszcze przez parę dni. Decyzją komisji w skład której wchodziły dwie panie: pani Aniela Gromala – osoba, która o lipnickiej kulturze i tradycji wie chyba wszystko i pani Anna Zapart-Pławecka – przyjaciółka środowiska naturalnego i miłośniczka zdrowego trybu życia- zdecydowały że pierwsze miejsce należy do marzanny Dziewanny 🙂 Wykonana przez grupę III pod opieką pani Joanny Grabarz podbiła serca chyba wszystkich. Choć jej konkurentki tylko utrudniały pracę jury bo swą urodą i oryginalnością w niczym nie ustępowały zwyciężczyni. Każda z grup otrzymała dyplom i nagrodę za wykonaną marzannę. Teraz tylko czekamy na „lodołamacze” na Uszwicy i możemy spokojnie witać wiosnę.

Jot.Zet.

Fotorelacja