Nasze przedszkole organizowało ogólnopolski konkurs plastyczny pod hasłem „Zaproś mnie do świata swojej ulubionej baśni”. Na konkurs wpłynęło 450 prac plastycznych ze 120 placówek z całej Polski.

 

14 grudnia 2020 r. jury w składzie:
Rafał Pajor – nauczyciel plastyki, magister sztuki; Arletta Piechnik – nauczyciel wychowania przedszkolnego, magister sztuki; Paweł Piechnik – konserwator dzieł sztuki, postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia, biorąc pod uwagę przede wszystkim samodzielność dziecka podczas tworzenia pracy, zgodność z tematem, a także ekspresję artystyczną.

Kategoria wiekowa 3 lata (wpłynęły 62 prace):

I miejsce

Barbara Wężowska – Miejskie Przedszkole nr 6 im. Juliana Tuwima w Sochaczewie, opiekun artystyczny – p. Anna Jaworska

II miejsce

Wiktoria Rogólska – Miejskie Przedszkole nr 6 im. Juliana Tuwima w Sochaczewie, opiekun artystyczny – p. Monika Dmoch

III miejsce

Milena Morawska – Publiczne Przedszkole w Ryglicach, opiekun artystyczny – p. Krystyna Piątek

Kategoria wiekowa 4 lata (wpłynęło 98 prac):

I miejsce ex aequo

Jagoda Wawrzycka – Przedszkole Miejskie nr 13 w Lubinie, opiekun artystyczny –
p. Katarzyna Czukiewska

Aniela Wojciak – Miejskie Przedszkole nr 6 im. Juliana Tuwima w Sochaczewie, opiekun artystyczny – p. Żaneta Bombała

II miejsce ex aequo

Julia Bury – Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie, opiekun artystyczny – p. Marta Westenholz

Emilia Gawlik – Integracyjne Przedszkole Samorządowe nr 27 w Kielcach, opiekun artystyczny – p. Agnieszka Hajduk

III miejsce ex aequo

Michalina Karkowska – Przedszkole nr 20 im Karlika i Karolinki w Tychach, opiekun artystyczny – p. Małgorzata Jelonek – Dubaniowska

Szymon Kwiatek – Przedszkole Samorządowe nr 35 w Kielcach, opiekunowie artystyczni – p. Monika Ślusarczyk, p. Maria Moskwa

Kategoria wiekowa 5 lat (wpłynęło 115 prac):

I miejsce

Julia Niziołek – Publiczne Przedszkole w Ołpinach, opiekun artystyczny – p. Halina Mikrut

II miejsce

Karina Pałys – Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie, opiekun artystyczny – p. Marta Westenholz

III miejsce

Maja Pietrzak – Przedszkole Samorządowe nr 3 w Skawinie, opiekun artystyczny – p. Marta Westenholz

Wyróżnienia:

Alicja Gęsicka – Przedszkole Miejskie nr 18 w Toruniu, opiekunowie artystyczni – p. Ewelina Włodkowska, p. Marta Mądrzejewska

Zofia Palarz – Przedszkole nr 1 z Oddziałem Integracyjnym „Promyczek” w Czerwionce – Leszczynach, opiekunowie artystyczni – p. Bernadeta Chrapiec, p. Małgorzata Głodowska

Kategoria wiekowa 6 lat (wpłynęło 175 prac):

I miejsce ex aequo

Nela Olbrycht – Przedszkole Miejskie nr 5 w Krośnie, opiekun artystyczny – p. Joanna Kamieniec

Zuzanna Zimoń – Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. ks. Józefa Górszczyka  w Pisarzowej, opiekun artystyczny – p. Danuta Gucwa

II miejsce ex aequo

Witold Gąsienica – Ciułacz – Przedszkole Samorządowe Akademia Zielonego Misia
w Krakowie, opiekun artystyczny – p. Barbara Gajda

Zuzanna Wieczorek – Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Płocku, opiekun artystyczny – p. Renata Wagner – Sadowska

III miejsce ex aequo

Nadia Olichwinek – Miejskie Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Płocku, opiekun artystyczny – p. Renata Wagner – Sadowska

Hanna Reimann – Zespół Szkół nr 8 Przedszkole nr 6 w Bydgoszczy, opiekun artystyczny – p. Katarzyna Bruszkowska

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu. Dzieciom życzymy radości podczas tworzenia prac plastycznych. Opiekunom artystycznym serdecznie dziękujemy za podejmowanie działań w kierunku rozbudzania twórczości plastycznej dzieci.

Dyplomy i nagrody rzeczowe dla laureatów prześlemy pocztą do końca grudnia. Pozostali uczestnicy drogą mailową otrzymają dyplomy za udział w konkursie, a opiekunowie – podziękowania za przygotowanie dzieci

organizatorzy konkursu
R. Kurek, A. Piechnik, P. Wymazała, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia

fotografii prac laureatów konkursu