WYNIKI PRZEDSZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ILUSTRACJA WIERSZA E. SKARŻYŃSKIEJ P.T. WIELKANOCNY STÓŁ”

Dnia 21.04.2022r. komisja konkursowa w składzie:

Beata Sowa – kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipnicy Murowanej

Katarzyna Bazarnik – nauczyciel plastyki w Publicznej Szkole Podstawowej w Lipnicy Murowanej;

Joanna Grabarz – nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Samorządowym w Lipnicy Murowanej.

oceniła prace plastyczne oraz opracowała werdykt końcowy konkursu plastycznego dla naszych przedszkolaków. Podczas oceniania prac jury brało pod uwagę następujące kryteria: samodzielność, pomysłowość oraz staranność wykonania.

Celem Konkursu było:

– rozwijanie czytelnictwa wśród dzieci;

– rozwijanie wyobraźni, kreatywności, inwencji twórczej dzieci;

– wzbudzenie zainteresowania plastyką;

– rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych przez działania plastyczne w różnych technikach i formach oraz materiałach;

– prezentacja różnych form i technik plastycznych;

– zachęcanie do wspólnej zabawy dzieci i rodziców i spędzania wspólnie czasu w twórczy sposób;

– promocja młodych talentów.

Na konkurs oddane zostało 42 prace, były one oceniane w 4 kategoriach wiekowych: dzieci 3- letnich, 4-letnich, 5-letnich oraz 6-letnich. Decyzją Komisji w grupach wiekowych przyznano I, II, III miejsce oraz wyróżnienia.

W grupie wiekowej 3-latków przyznano:

I miejsce – Nikola Pałka

Wyróżnienie: Marlena Zagata, Michał Rybak

W grupie wiekowej 4-latków przyznano:

I miejsce – Julia Pałka

Wyróżnienie: Adrian Zagata, Jakub Rybak

W grupie wiekowej 5-latków przyznano:

I miejsce – Marcel Michałek

II miejsce – Oliwier Mikuła, Martyna Sowińska

III miejsce – Olga Michałek, Aleksander Grabarz

Wyróżnienie: Karolina Ptasznik, Tomasz Janik

W grupie wiekowej 6-latków przyznano:

I miejsce – Yelyzaveta Verkhola, Wiktor Łapa

II miejsce – Sara Oleksy Nóbrega

III miejsce – Amelia Rębilas

Wyróżnienie: Nina Wieciech, Piotr Wąsowicz, Mikołaj Hajduk, Lena Ozdoba, Filip Mikuła.

Wszyscy uczestnicy konkursu plastycznego otrzymali: nagrody książkowe, pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki, natomiast ich opiekunowie artystyczni podziękowania.

Serdecznie wszystkim gratulujemy wszystkim dzieciom za wykonanie pięknych prac. Dzieła laureatów zostały wyeksponowane w holu naszego przedszkola. Dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie, mamy nadzieję, że wspólnie i kreatywnie spędzony czas dostarczył obu stronom samych pozytywnych przeżyć.

Koordynator konkursu

Anna Marzec-Kokoszka