WYNIKI X JUBILEUSZOWEGO KONKURSU RECYTATORSKO – KRASOMÓWCZEGO

22 marca w lipnickim przedszkolu odbył się finał X Jubileuszowego Konkursu Recytatorsko-Krasomówczego pod hasłem „O zachowaniu się, czyli bon ton przedszkolaka – budowanie prawidłowych postaw dziecięcych”.

Na wstępie pani dyrektor  Monika Kruk powitała gości – pana Tomasza Gromalę – wójta Gminy Lipnica Murowana, który od dekady obejmuje patronat honorowy nad konkursem, a także komisję konkursową w składzie:

Alicja Świątek – emerytowana metodyk powiatu bocheńskiego, pomysłodawczyni konkursu

Renata Kurek – emerytowany dyrektor i nauczyciel Przedszkola Samorządowego im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej, pomysłodawczyni konkursu

Magdalena Pajor – nauczyciel języka polskiego i języka angielskiego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajbrocie

Krystyna Wilczek – kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Lipnicy Murowanej

Podczas przemowy pani dyrektor podziękowała sponsorom, którzy od 2012 roku fundują nagrody dla uczestników konkursu, a także inicjatorom, uczestnikom, ich rodzicom i opiekunom artystycznym jak i koordynatorom konkursu.

O historii konkursu krótko opowiedziała jedna z pomysłodawczyń słownych potyczek – wieloletnia dyrektor Przedszkola – p. Renata Kurek.

Po przemówieniach przystąpiono do obejrzenia filmów z wystąpieniami recytatorskimi uczestników konkursu w dwóch kategoriach: dzieci pięcioletnich i sześcioletnich.

W konkursie wzięło udział 12 placówek z powiatu bocheńskiego.

W kategorii dzieci pięcioletnich obejrzano prezentacje 10 uczestników, natomiast w kategorii dzieci sześcioletnich 11 uczestników. Po każdej kategorii komisja konkursowa przystępowała do obrad.

Po obradach komisji konkursowej w kategorii dzieci 5 – letnich przyznano nagrody i wyróżnienia:

GRAND PRIX: Anna Kurek – Przedszkole Samorządowe im. św. Mikołaja w Rajbrocie

I miejsce: Emilia Kruk – Przedszkole w Nowym Wiśniczu

II miejsce: Wiktoria Mielec – Miejskie Przedszkole nr 6 w Bochni

III miejsce: Michał Bachula – Ochronka Parafii św. Pawła Apostoła Niepubliczne Przedszkole
w Bochni

Wyróżnienie: Bartłomiej Mucha – Przedszkole „Słoneczko” w Cichawce

Wyróżnienie za niezwykle ekspresywny charakter wystąpienia: Tomasz Janik – Przedszkole Samorządowe im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej

W kategorii dzieci 6 – letnich przyznano nagrody i wyróżnienia:

GRAND PRIX: Wiktoria Jaworska – Przedszkole Samorządowe im. św. Urszuli Ledóchowskiej w Lipnicy Murowanej

I miejsce: Karolina Remiszewska – Przedszkole w Nowym Wiśniczu

II miejsce: Agnieszka Solak – Miejskie Przedszkole nr 6 w Bochni

III miejsce: Lena Sitar – Publiczne Przedszkole w Borku

Wyróżnienie: Malwina Gołąb – Publiczne Przedszkole w Żegocinie

Wyróżnienie: Paulina Szkarłat – Publiczne Przedszkole w Łąkcie Górnej

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, ich rodzicom i opiekunom. Bardzo dziękujemy wszystkim sponsorom, bez których nie byłoby wspaniałych nagród. Wydarzenie sponsorowali:

Bacówka – Towary Tradycyjne,

Ewelina Kurek – praktyka lekarska,

Gmina Lipnica Murowana,

Hotel i Gospoda Pod Kamieniem Agata Chmura,

Meblowe – Meble na wymiar Łukasz Zych,

Papirus – Artykuły biurowe dla Ciebie i Twojej firmy – Wiesława Piecuch,

Skład budowlany „Inwestor” Norbert Słowiński, Władysław Migda,

TAHPOL – TRANS Transport i Spedycja.

Dziękujemy patronatom medialnym i czasopismom za popularyzację wydarzenia. Byli nimi mojabochnia.pl, bochnianin.pl, bochniazbliska.pl oraz Wiadomości Lipnickie.

Nagrody i dyplomy dla laureatów jak i wszystkich uczestników konkursu, a także podziękowania dla nauczycieli będą gotowe do odbioru od 28 marca 2022 r. w godzinach pracy lipnickiego przedszkola (od 7:00 do 16:00). Konieczny będzie podpis potwierdzający odbiór nagrody. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie za rok, miejmy nadzieję, że spotkamy się wtedy na żywo w murach lipnickiego przedszkola.

Koordynatorki konkursu

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu

.