toler„To, że ktoś jest inny, wcale nie oznacza, że jest gorszy! Jest po prostu inny…”

W poniedziałkowy, październikowy poranek naszych starszaków z grupy IV i V odwiedzili wyjątkowi goście, którzy w najbardziej przystępny dla dzieci sposób poszerzyli wiedzę na temat tolerancji, inności i niepełnosprawności oraz zaszczepili w nich zrozumienie i sympatię dla ludzi wykluczanych z powodu swojej odmienności.

Podczas tego wyjątkowego spotkania Pani Małgosia opowiedziała wszystkim dzieciom wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju historię Super-bohaterki Karolinki, która w swoim, krótkim dwuletnim życiu przeszła już bardzo, bardzo wiele.

Mama Karolinki opowiedziała o tym jak wspaniałą dziewczynką jest Karolinka, co lubi robić i z kim się przyjaźni. Z tej pouczającej rozmowy dzieci dowiedziały się również o przebytych i czekających ją operacjach, oraz powodu jej odmiennego wyglądu.

Wszystkie dzieci z uwagą słuchały tej historii, która zobrazowana była przepięknymi ilustracjami wykonanymi przez Panią Małgosię. Chętnie też dyskutowały na temat różnic w swoim wyglądzie, dochodząc do wspólnego wniosku, że wszyscy się różnimy.

Na koniec tego spotkania odwiedziła nas Karolinka, każde dziecko mogło poznać osobiście tą Super-bohaterkę. Na początku onieśmielona szybko została zaproszona do obejrzenia sali i wspólnej zabawy, a wyrazami sympatii ze strony przedszkolaków były piękne obrazki podarowane dziewczynce.

Karolinka to naprawdę wyjątkowa dziewczynka, a do tego ma wspaniałych rodziców, którzy dbają o jej zdrowie i lepsze życie. Cieszymy się bardzo, że już za rok Karolinka będzie częścią naszego przedszkolnego społeczeństwa, wspólnie zadbamy o to, aby czuła się z nami jak najlepiej.

Anna Marzec-Kokoszka

ZAPRASZAMY DO GALERII