przedszkole

Przedszkole w Lipnicy Murowanej po 75 latach swojej działalności, początkowo w ochronce u sióstr Urszulanek, następnie w budynku Urzędu Gminy, doczekało się swojego obiektu. Nowy budynek przedszkola powstał dzięki środkom gminnym a także pozyskanym przez gminę środkom zewnętrznym w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Od 29 sierpnia 2014 roku przedszkole nosi imię Świętej Urszuli Ledóchowskiej.

Do placówki mogą uczęszczać dzieci od 3 do 6 roku życia. Prowadzonych jest 7 oddziałów zróżnicowanych pod względem wiekowym.

Przedszkole otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:00.

Przedszkole jest nowoczesną, znakomicie wyposażoną placówką. Posiada m.in. estetycznie urządzone sale zabaw, sypialnię, salę audiowizualną, gabinet logopedy, świetnie wyposażoną kuchnię oraz stołówkę, na której codziennie serwowane są 3 przygotowywane na miejscu posiłki. Nowoczesne meble i kąciki zainteresowań w salach oraz zabawki zachęcają dzieci do swobodnej zabawy. Pomieszczenia przedszkolne i wyposażenie (w tym środki dydaktyczne) pozwalają na realizację przyjętych programów. Piękny, duży ogród sprzyja zabawom na powietrzu oraz prowadzeniu obserwacji przyrodniczych.

Przedszkole zatrudnia kadrę pedagogiczną mającą wysokie kwalifikacje oraz doświadczenie pedagogiczne. Kadra tworzy życzliwą i rodzinną atmosferę. W pracy z dziećmi stosuje metody oparte na metodyce wychowania przedszkolnego. Wspomaga wszechstronny rozwój dziecka odpowiednio do jego indywidualnych potrzeb i możliwości.