MŁODSZE PRZEDSZKOLAKI ODWIEDZAJĄ CMENTARZ

1-listopadaŚwięto Zmarłych to szczególny czas kiedy nasze myśli skupiają się wokół tych co już odeszli. Staramy się, aby i w naszym przedszkolu dzieci rozumiały znaczenie i powagę tego okresu. W związku z tym przedszkolaki z grup najmłodszych  I i II wraz z wychowawcami  w przededniu Święta Wszystkich Świętych odwiedziły jeden z lipnickich cmentarzy, by tam zapalić znicze oraz odmówić modlitwę za zmarłych. Szczególną uwagę skupiły na grobach tych najbardziej opuszczonych oraz małych dzieci i osób które były związane z naszym przedszkolem. Spacer alejkami  w tym wyjątkowym miejscu był dla maluszków wielkim przeżyciem. Wszystkie  wiedziały jak powinny się zachować by z szacunkiem uczcić pamięć zmarłych.

M. Janik