II PRZEGLĄD PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

dzieci-spiewajaDzień 20 listopada w naszym przedszkolu był świętem polskiej piosenki. Wraz z gośćmi z Przedszkola Samorządowego im. św. Mikołaja w Rajbocie braliśmy udział w II Przeglądzie Piosenki Patriotycznej.
Po przywitaniu wszystkich przez panią dyrektor Monikę Kruk i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego, mieliśmy okazję wysłuchać różnorodnych utworów muzycznych w wykonaniu dzieci ze wszystkich grup lipnickiego przedszkola i z dwóch grup z przedszkola z Rajbrotu. Repertuar był bardzo różnorodny. Przedszkolaki śpiewały o miłości do Polski, o Polakach, żołnierzach, ułanach, Krakowiaku i Krakowiance, o Wiśle, o powstańcach, o niepodległości… Występy wszystkich dzieci były szczere i piękne. Dzieci odświętnym ubiorem z emblematami polskiej flagi bądź godła podkreślały swoją przynależność do Polski. To muzyczne spotkanie było okazją do budowania u dzieci godności narodowej a także do rozbudzania poczucia przynależności do swojej ojczyzny.

A. Piechnik