PIERNIKOWE WARSZTATY – LIPNICA DOLNA

Znalezione obrazy dla zapytania PIERNICZKIPrzedświąteczny wtorek i środa upłynął nam pod hasłem PIERNICZKI.
Dzięki zaprzyjaźnionej z naszym oddziałem przedszkolnym Pani Madzi Plewa, która była pomysłodawcą i głównym prowadzącym warsztaty, dzieci miały okazję brać czynny udział w wykonaniu tych świątecznych specjałów. Pierwszego dnia przedszkolaki wyrabiały i wykrawały ciasto, a drugiego – upieczone już pierniczki dekorowały. Tradycyjnie (nasi
rodzice zawsze są bardzo hojni) mamy ufundowały liczne dekoracyjne polewy, posypki i cukiereczki, więc dzieci z radością przystąpiły do działania. Pani Madzia wysoko oceniła umiejętności i kunszt artystyczny naszych dzieci, a one same poprzez taką  zabawę zdobywają nawyki dbałości o tradycje związane z tymi magicznymi świętami oraz jeszcze bardziej mogą poczuć ich klimat i nastrój. Na tym nie koniec atrakcji – dzieci, które miały jeszcze siłę, mogły nauczyć się jak zrobić kolorowego aniołka na choinkę.Jak tego dokonać pokazała im Pani Teresa Plewa znana w lokalnej społeczności ze swojego talentu wyczarowywania  cudów  rękodzieła. Dziękujemy obu Paniom za poświęcony czas i zaangażowanie z jakim się spotkaliśmy.

R. Krzyżak