PODSUMOWANIE PRACY NA ODLEGŁOŚĆ W GRUPIE IV I V 01. – 05.06.2020

W minionym tygodniu w poniedziałek dzieci świętowały Dzień Dziecka, czekając na niego z niecierpliwością. Tego dnia m.in. poznały dzieci z najodleglejszych krańców świata, a także kulturę innych narodów. Dowiedziały się, że Międzynarodowy Dzień Dziecka to święto dzieci na całym świecie. Nie ma tu znaczenia pochodzenie, kraj zamieszkania, kolor skóry, język, jakim się posługują czy dom, jaki zamieszkują. Wszystkie dzieci są równe, wszystkie chcą być szczęśliwe i kochane! Dzieci otrzymały życzenia od nas – wychowawczyń. Jesteśmy pewne, że wszystkie się spełnią. Nie mogło zabraknąć małej zagadki w postaci śmiesznych zdjęć pań z dzieciństwa:)
W kolejnych dniach przedszkolaki poznały literę H razem z hipopotamem Heniem i uwielbianą przez najmłodszych huśtawką, oraz utrwaliły inne litery alfabetu (również w sylabach) z mieszkańcem lasu – dzikiem. Wysłuchały opowiadania Każdy jest ważny, by pamiętać, że wszystkie dzieci są potrzebne, ważne, wyjątkowe i każde jest dobre w jakiejś dziedzinie.
Ostatni dzień tygodnia przeznaczyłyśmy na przypomnienie różnych emocji, które towarzyszą każdemu człowiekowi, a także na poznanie sposobów radzenia sobie ze złością. Zdradził nam je autor książki Jestem wściekły! Jak pokonać złość?
Chętne dzieci włączyły się w ubiegłym tygodniu do akcji Cała Polska czyta dzieciom, słuchając opowiadań, wierszy i książek o zwierzętach.
Tradycyjnie już, gorąco dziękujemy dzieciom za zaangażowanie, a rodzicom za motywowanie dzieci do kontynuowania edukacji przedszkolnej, która z pewnością przyczynia się do ich wszechstronnego rozwoju.

A. Piechnik i J. Zych

ZDJĘCIA PRZESŁANE PRZEZ RODZICÓW DZIECI Z GRUPY IV I V