AKTYWNY LUTY W GRUPIE KOTKÓW

Miesiąc luty to czas, w którym nasza grupa przedszkolna miała do zrealizowania wiele ciekawych przedsięwzięć.
– 16 lutego udaliśmy się do przedszkola w Lipnicy Murowanej na wspaniały BAL KARNAWAŁOWY poprowadzony przez znanego i cenionego DJ Robertusa. Przedszkolaki bawiły się świetnie.
– 17 lutego to nasze grupowe święto – DZIEŃ KOTA :) Dzień ten był wyjątkowo KOCI i wszystkie aktywności wiązały się z KOTEM. Nasze zaproszenie na spotkanie czytelnicze przyjęła Pani Justyna Marecik- mama Marysi, która przeczytała dzieciom bardzo ciekawe opowiadanie o….niesfornych kotach :)
– 19 lutego wspólnie z grupą BIEDRONEK wzięliśmy udział w Zapustnym Przeglądzie Grup Cygańskich organizowanym przez GDK w Lipnicy Murowanej. Nasz występ może nie był spektakularny, ale cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy zaznaczyć na deskach Domu Kultury swoją obecność, a tym samym kultywować naszą lokalną tradycję.
– 20 lutego Kotki pięknie przebrane i pomalowane wyruszyły NA CYGANY.  Tradycja ta w naszej grupie trwa już od kilkunastu lat i tylko pandemia nam przeszkodziła w corocznym kultywowaniu tego zwyczaju. Pomimo chłodu i silnego wiatru spotkaliśmy się z mieszkańcami naszej miejscowości, z ich uśmiechem, dobrym słowem i życzliwością.
– 23 lutego w naszej grupie odbyły się bardzo interesujące warsztaty muzyczne z panią Lidią Kuzak Ćwik. Pani Lidzia zapoznała dzieci z różnymi instrumentami, zaprezentowała grę na nich. Dzieci doskonale bawiły się w rytm szlagierów granych przez naszego gościa. Ponadto zdobyły dużo wiadomości z zakresu muzyki oraz sami stworzyli małą orkiestrę. Spotkanie odbyło się w bardzo sympatycznej i sprzyjającej ekspresji ruchowo- muzycznej atmosferze. Pani Lidzi bardzo dziękujemy i już prosimy o więcej :)
– Koniec lutego to czas rozliczenie zbiórki z akcji GÓRA GROSZA. Nasi rodzice okazali się być po raz kolejny bardzo szczodrzy. Do naszej puszki wrzucono naprawdę górę grosza, którą dzieci posegregowały i wspólnie z paniami policzyły. Zebrano ok. 300 złotych (żałuję, że nie zważyłam worka z monetami, ale naprawdę ciężko było go podnieść). Pieniądze zostaną przekazane do Towarzystwa Nasz Dom, które wspiera potrzebujące dzieci i rodziny. Bardzo dziękujemy naszym rodzicom i dzieciom, które dopingowały ich do tak częstego czyszczenia kieszeni :)
                                                                                                                       R. Krzyżak