ARKTYCZNY TYDZIEŃ W GRUPIE MOTYLKÓW I SÓWEK

Od 8 lutego sale grupy Motylków i Sówek zyskały nowe czasowe kąciki do zabaw z fabułą i przeróżnych ćwiczeń, a mianowicie kąciki polarne. Dzieci przez cały tydzień miały możliwość zapoznania się ze zwierzętami polarnymi, z globusem, miały możliwość poznania warunków życia na biegunie północnym. Poszerzyły wiedzę na temat zwyczajów i życia Eskimosów dawniej oraz obecnie. Poznały zwyczaje i środowisko życia pingwinów. Tańczyły do piosenki „Jestem Eskimos, prosto z Alaski”. Poprzez zabawę w kącikach polarnych między innymi utrwalały wiedzę o tym niezwykle interesującym temacie a jednocześnie doskonaliły różne umiejętności: grafomotorykę, artykulatory, przeliczanie, dodawanie i odejmowanie, rzucanie obręczy na głowę pingwina czy toczenie piłeczek do celu, starsze dzieci – także czytanie sylab. Dzieci bardzo chętnie sięgały też po książki związane z tematem, najczęściej wybierały te, których bohaterami były niedźwiadki polarne. Pogoda i temperatura za oknem sprzyjała zaplanowanej tematyce i, wychodząc na krótki spacer, czuliśmy się jak w prawdziwej krainie lodu i śniegu.

A. Piechnik i J. Zych

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

GRUPA MOTYLKÓW

GRUPA SÓWEK