BEZPIECZNI Z MAŁYM MISIEM

Dzieci z gr. IV i V zrealizowały kolejny moduł projektu Mały Miś w świecie wielkiej literatury. Tym razem dotyczył on bezpieczeństwa. W ramach realizacji projektu, dzieci spotkały się ze strażakiem – p. Damianem Dzięglem – pracownikiem Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Strażak opowiedział o swojej pracy, zaprezentował ubiór i sprzęt strażacki, który zdołał unieść. Następnie wspólnie z dziećmi przypomniał zasady bezpiecznego zachowania się w sytuacji zauważenia pożaru, utwalił numery alarmowe a także nauczył dzieci jak prowadzić rozmowę, kiedy zgłasza się nieszczęśliwe zdarzenie (pożar, wypadek).
Spotkanie nie mogło się obyć bez czytania przedszkolakom przez gościa. Tym razem dzieci słuchały opowiadania tematycznego p.t. Akcja nad jeziorem z serii Strażak Sam
Na koniec każde chętne dziecko mogło przymierzyć strój strażaka, założyć maskę, hełm, rozwinąć węża strażackiego. Obowiązkowo wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie z gościem i wręczyliśmy podziękowanie za poświęciony nam czas.
Podobne działania z grupy szeroko pojętego bezpieczeństwa będą z pewnościa  kontynuowane w naszej placówce, choćby w maju, kiedy obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Strażaka.

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć