Co nowego u KOTKÓW? – Lipnica Dolna

29 września obchodziliśmy Dzień Głośnego Czytania. Aby uświetnić ten dzień zaprosiliśmy do naszego przedszkola Panią Agnieszkę Jasionowicz. Mama Szymusia przeczytała dzieciom dwa opowiadania z książki „Bajki z morałem” – „Wielki skarb trolla Mordeczki” oraz „Niezwykła przygoda Ryśka Zdziśka fajnego miśka”. W zasadzie przewidziany było jeden utwór, ale dzieci z takim zainteresowaniem wysłuchały pierwszego z nich, że Pani Agnieszka przeczytała także drugi. Przeprowadziła także rozmowę z dziećmi na temat wartości jaką jest przyjaźń, kulturalne zachowanie, dobroć i uczciwość. Na zakończenie dzieci otrzymały odznakę PRZYJACIELA KSIĄŻEK i kolorowankę nawiązującą do tematyki czytanych utworów. Bardzo się cieszymy z tego spotkania i już nie możemy się doczekać na kolejne październikowe spotkanie z czytającym rodzicem, bo postanowiliśmy, że każdego miesiąca będziemy zapraszać jednego z nich. A pani Agnieszce bardzo, bardzo dziękujemy. 

15 października odwiedziła nas przepiękna, kolorowa, roztańczona, rozśpiewana i radosna Pani Jesień. Przyniosła ze sobą kosz pełen niespodzianek – darów jesieni. Czegóż tam nie było….wielobarwne listki, wrzosy, kasztany, orzechy, żołędzie, grzybki, owoce i warzywa. Ona również przeczytała dzieciom bardzo interesującą baśń pt. „Jeżyk Cyprian i pierwszy dzień jesieni” oraz poprowadziła pouczającą rozmowę na temat charakterystycznych cech tej pory roku. Na zakończenie roztańczyła i rozśpiewała wszystkie przedszkolaki….ależ było wesoło, bo jesień to przecież taka piękna i magiczna pora roku. Dziękujemy Pani Karolinie Strugała dyrektorce naszego lipnickiego żłobka KUBUŚ I PRZYJACIELE za przyjęcie zaproszenia. Dla naszych dzieci Pani Karolina jest po prostu Ciocią Karolinką i myślę, że tak już pozostanie. Dziękujemy za piękną i owocną współpracę.

R. Krzyżak

Zapraszam do obejrzenia zdjęć