CO NOWEGO W LIPNICY DOLNEJ

 

Pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego to przede wszystkim adaptacja dzieci, a także ich rodziców do rzeczywistości przedszkolnej ( chodzi o dzieci, które przyszły do przedszkola po raz pierwszy). Cieszy nas to, że niemal wszystkie przedszkolaki dosyć szybko zaklimatyzowały się do warunków przedszkolnych. Widać, że dobrze i bezpiecznie czują się w nowym dla siebie środowisku, podejmują zabawy i różne aktywności, które mają wpływ na ich wszechstronny rozwój.

      Ostatni tydzień przyniósł ze sobą ciekawe wydarzenia, które bardzo spodobały się naszym przedszkolakom. W poniedziałek przygotowaliśmy się do wyprawy na skrzyżowanie, aby w sposób praktyczny nauczyć się sprawnego i bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Udało nam się zrealizować założony cel, dzieci spisały się na medal – wiedzą w jaki sposób przechodzić prawidłowo przez jezdnię. Nieco gorzej wygląda znajomość przepisów ruchu drogowego w wykonaniu kierowców, którzy chyba nie chodzili do przedszkola, i dlatego nie wiedzą, że gdy kolumna dzieci stoi przed przejściem dla pieszych, to ma ona pierwszeństwo. Cóż…… szkoda :(

 Nie lada niespodzianka czekała na nas na placu obok Domu Ludowego… okazało się, że piknik tam urządziły sobie drugie klasy ze Szkoły Podstawowej z Lipnicy Górnej. Wśród uczestników imprezy nie zabrakło nadal mocno zżytych z naszym oddziałem przedszkolnym, byłych wychowanków, oraz ich nauczycieli, którzy także ucieszyli się z tego spotkania. Tym sposobem przedszkolaki wzięły udział w fajnej imprezie i super zabawach – radości było co niemiara. 

     W środę natomiast zaprosiliśmy do naszego przedszkola na pierwsze spotkanie czytelnicze mamę Oliwki, która przeczytała dzieciom utwór M. Strzałkowskiej „Na ulicy”. Pani Karolina przeprowadziła też rozmowę z dziećmi na temat zasad bezpieczeństwa drogowego i była mocno zdumiona bogatym słownictwem i dużą wiedzą dzieci. 

Zapraszamy kolejnych chętnych rodziców do czytania dzieciom.

                                                        R. Krzyżak