CO SŁYCHAĆ U KOTKÓW…

Druga połowa października obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń: 

– 18 października naszą grupę przedszkolną odwiedziła Pani Renia Kurek, której nikomu przedstawiać nie trzeba. Nasz gość przeczytał dzieciom bardzo ciekawe opowiadania z „Wielkiej księgi emocji”. Pani Renia przeprowadziła też rozmowę z Kotkami na temat  tego, jak można sobie poradzić  z niektórymi emocjami. Wiedzę w tym temacie, jako długoletni nauczyciel ma niemałą, więc mogła się podzielić wypróbowanymi sposobami na pozbycie się np. złości. Bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.
– 26 października wybraliśmy się na pieszą wycieczkę do Dworu Ledóchowskich. Dzieci dowiedziały się , gdzie w młodości mieszkała  patronka naszego przedszkola – św. Urszula. W zagajniku przy dworze dzieci mogły obserwować poczynania figlarnej jesieni, wesołe zabawy wiewiórek i pobiegać po lasku. 
Następnie udaliśmy się do zakładu produkującego znicze „Świetlik”. Tam nasze Kotki mogły zobaczyć jak produkuje się znicze, a nawet same je kompletować. Taka praca bardzo im się spodobała i ciężko było je stamtąd „wyciągnąć”. Od właścicielki zakładu Pani Ewy Dzięgiel otrzymaliśmy zgrzewkę zniczy (bardzo dziękujemy), z którymi udaliśmy się na groby poległych żołnierzy na Starym Cmentarzu. Tam pomodliliśmy się i zapaliliśmy znicze na grobach obrońców ojczyzny. Wyprawa ta miała wiele aspektów patriotycznych, poznawczych i estetycznych, ale przede wszystkim dała dzieciom bardzo dużo radości.
R. Krzyżak