CO SŁYCHAĆ W GRUPIE MISIÓW

Ostatni tydzień w grupie Misiów – choć krótki- to był bardzo pracowity. Tuż po Wszystkich Świętych wybraliśmy się na cmentarz w Lipnicy Murowanej. Dzieci miały okazje podziwiać jeden z naszych pięknych cmentarzy, dzielnie krocząc między nagrobkami.  Przedszkolaki pomodliły się za zmarłych i obserwowały przystrojone nagrobki, spacerując alejkami.   

W kolejnych dniach odbył się odkładany wciąż Dzień Piżamy. W tym dniu- 4 listopada – dzieci od rana przebrane w piżamki solidaryzowały się z dziećmi chorymi na oddziałach onkologicznych. W rozmowie z nauczycielem, dzieci wypowiadały się jak się czują, gdy są chore i muszą leżeć w łóżku. Porozmawialiśmy także o tym, co powinniśmy robić, aby zachować zdrowie i być szczęśliwym. Na koniec zabawy ruchowe wywołały sporo uśmiechu, ale też zadyszki. Całej akcji towarzyszyła zbiórka pieniężna, z której pieniądze zostaną przeznaczone dla dzieci z oddziałów onkologicznych. Może dzięki nam będzie im weselej i łatwiej podczas choroby. W trzech grupach czyli w Misiach, Motylkach i Pszczółkach zebraliśmy 545, 30 złotych.  Za co bardzo dziękujemy i przekazujemy dalej.

W piątek 5 listopada przypadał Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu czekało na dzieci wiele niespodzianek. Za pomocą pani Elżbiety Lubelczyk, mamy Wiktorka przygotowałyśmy z panią Dorotką krótką inscenizację, która była wprowadzeniem do tematu.  Nasze przedszkolaki były zachwycone naszą akcją, a Wiktorek pękał z dumy. Kolejnymi gośćmi byli Czerwony Kapturek i Baba Jaga-, która nawiasem mówiąc wywołała niezłe zamieszanie. Możemy potwierdzić- dzieci nadal się jej boją. Gdy panie ponownie się przebrały, dzieci miały za zadanie zgadnąć, co to za bajkowe postacie. I o ile z kreacją pani Dorotki nie było problemu – Pszczółka Maja, to z moją tylko dzięki podpowiedziom dzieci zgadły, że chodziło o Maszę. No cóż, nawet wejście do wiaderka nie pomogło. Popracuję nad tym i następnym razem będzie ok. Dalsze gry i zabawy utrzymały dobry humor w grupie. I tak zakończyliśmy tydzień.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i gotowość w realizacji zadań. Każde dziecko miało przebranie i każde wyglądało bajecznie. Przed nami jeszcze wiele wyzwań i już nie mogę się doczekać. 

Jot. Zet.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć:

Dzień piżamy

Dzień postaci z bajek