CO TAM SŁYCHAĆ U KOTKÓW? – LIPNICA DOLNA

Za nami początek roku przedszkolnego i związane z nim ważne dla każdego przedszkolaka wydarzenia: przekroczenie po raz pierwszy lub po długiej przerwie progu przedszkola, świętowanie Dnia Przedszkolaka, porządkowanie kawałka świata wokół budynku naszego przedszkola w ramach akcji Sprzątania Świata.  Nasza grupa przedszkolna przyjęła nazwę KOTKI – dzieciom bardzo się to podoba, bo wszyscy lubimy te miłe zwierzątka. Nasze małe Kociaczki powoli poznają przedszkole, panie i siebie nawzajem, bawią się i uczą, nawiązują przyjazne relacje z kolegami i koleżankami, co sprzyja dobrej zabawie a przy okazji wszechstronnie rozwija. Pojawiają się,  co prawda czasami jeszcze łzy tęsknoty za mamą, ale „maluszki” dzielnie starają się nad nimi zapanować, „starszaki” im chętnie pomagają i wspierają, a i mamy wykazują się sporą konsekwencją i chęcią współpracy z nauczycielem. 18 września  obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka – impreza udała się pierwszorzędnie. Główną Atrakcją tego dnia był ogromny dmuchany zamek, który na ten dzień udostępniła nam Pani Karolinka z zaprzyjaźnionego z nami żłobka „Kubuś i przyjaciele”, nie zabrakło też wesołej zabawy i tańca przy muzyce. Zmęczone KOTKI mogły posilić się mnóstwem smakołyków podarowanych przez swoich rodziców. Kolejnym ważnym dla nas wydarzeniem był udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątania  Świata”. Dzieci zostały zapoznane z zasadami segregacji śmieci, chociaż niektóre z nich mają już sporą wiedzę na ten temat, bo pomagają w tej czynności  rodzicom. Przedszkolaki są bardzo krytyczne w stosunku do osób zaśmiecających nasze otoczenie i niedbających o przyrodę. Właściwym byłoby na ten dzień zmienić nazwę naszego oddziału przedszkolnego na pracowite pszczółki, bo mniej więcej tak porządkowały teren wokół przedszkola. Wszystko odbyło się oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności, jednakże żaden odpadek nie miał szans zostać nie znaleziony. Nauka poprzez działanie uczy najskuteczniej, dlatego parafrazując pewne przysłowie: Co się Jaś nauczy , to Jan będzie umiał  – znajomość zasad i zachowań proekologicznych ma bardzo ważne znaczenie dla przyszłości naszej planety i jej mieszkańców. Zdjęcia znajdujące się w fotogalerii przedstawiają różne działania dzieci w sali zabaw i na placu przedszkolnym.

 R. Krzyżak

Zapraszam do galerii zdjęć