CYGANIĄTKA Z LIPNICY DOLNEJ

monart-mala-carmen-cyganeczka-dziecko-bcmW zapustny wtorek  26 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego w Lipnicy Dolnej wyruszyły na „cygańską wędrówkę”. Pogoda sprawiła miłą niespodziankę i pozwoliła nam na kontynuowanie naszej starej lokalnej
tradycji – „po cyganach” chodzimy cyklicznie już od 12 lat. Sprawilibyśmy zawód mieszkańcom naszej miejscowości, gdybyśmy w tych dniach się u nich nie pojawili. Otrzymujemy liczne sygnały, że na nas czekają i zawsze bardzo się cieszą z naszych wizyt. Niestety w tym roku choroba zdziesiątkowała naszą grupę i na wyprawę wyruszyło niewiele „Cyganiątek” – ale dali radę!!! Bardzo się starali, żeby było głośno, radośnie i kolorowo – śpiewali z wielkim zapałem. W drodze czekały na nas fajne przygody, ale nawiększą atrakcją była napotkana koza Mela. W momencie gdy dzieci śpiewały cygańskie przyśpiewki, koza zaczęła rytmicznie meczeć – ewidentnie ma talent wokalny:) Za wspaniały śpiew otrzymała od dzieci nagrodę: marchewkę i jabłka. Bardzo cenimy sobie te spotkania i liczymy na to, że za rok znowu ruszymy do naszych lipnickich gospodarzy. Dziękujemy za gościnę!!!

R. Krzyżak

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć