CZYTAJĄCY GOŚCIE W GRUPIE SÓWEK

Grupa Sówek w ostatnim czasie miała sporo wspaniałych czytających gości: mamę Jureczka – panią Asię, mamę Maksia – panią Paulinę, mamę Wiktorii – panią Agnieszkę, a także babcię Jurka – panią Anię. W międzyczasie dzieciom czytała też pani bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej z Bochni – pani Bernadka. Goście zadbali o to, by dzieci na kilka chwil zahipnotyzować pięknymi tekstami – a były one różnorodne, wybierane w domu przez dziecko z czytającym rodzicem czy babcią, dla innych dzieci. To szczególny rodzaj wolontariatu, podczas którego poświęca się swój czas na coś, co dzieciom niezmiernie potrzebne – obdarzanie uwagą, a przy okazji pobudzanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom i oczywiście zapraszamy do naszej grupy na kolejne miłe chwile z książką.

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć