Czytamy bo lubimy :)

20180309_102528
Kolejne osoby pojawiają się w oddziale przedszkolnym w Lipnicy Dolnej by poczytać dzieciom. Tym razem gościliśmy w krótkim odstępie czasu mamę Wiktorii i Szymusia oraz Panią Beatkę – bibliotekarkę.
Pani Paulinka Rakowska przybliżyła dzieciom kilka wierszy znanych i cenionych polskich twórców dla dzieci : Tuwima, Brzechwy, Konopnickiej, Fredro i innych. Utwory te poza pozytywnym przesłaniem , cieszą dzieci zabawną treścią, gdy do tego dodamy ciekawe ilustracje, mamy gwarantowany sukces; pełen posłuch wśród słuchaczy i ich zadowolone miny.
Pani Beatka przybyła do nas po raz kolejny – chyba nas lubi ;) Dzieci bardzo się ucieszyły z tej krótkiej wizyty. Jak zwykle poza solidną dawką literatury dziecięcej odbyła się pogadanka zachęcająca dzieci do czytania, a bardziej do mobilizowania do tego rodziców. Dzieci stanowczo stwierdziły, że wkrótce „zabiorą” swoich rodziców do biblioteki. Zobaczymy, czas pokaże…. Rodziców zachęcamy do czytania dzieciom, bo to buduje wyjątkową więź, a naszym miłym gościom dziękujemy za przybycie do nas. Zapraszamy kolejnych chętnych :)
Renata Krzyżak