CZYTELNICZE SPOTKANIE Z MAMĄ JULKI W GRUPIE PSZCZÓŁEK

5 kwietnia gościliśmy w naszej grupie „Pszczółek” Panią Elżbietę, która zawitała do naszego przedszkola, aby umilić nam wtorkowe przedpołudnie. Mama Julki przeczytała dzieciom m.in interesującą przygodę Fenka ,,Nie wszystko mogę mieć”, z serii ,,Dobre zachowanie” autorstwa Ewy Zontek.

Krótka bajka przedstawiła przygodę Fenka, który pewnego dnia towarzyszył swoim rodzicom na dużych zakupach w hipermarkecie. Po przybyciu na miejsce, Lisek od razu chciał odwiedzić swój ulubiony dział – dział zabawek. Mama Fenka oznajmiła mu, że pójdą na dział zabawek, ale najpierw muszą kupić wszystkie potrzebne produkty spożywcze. Fenek bardzo się niecierpliwił. W końcu udali się do ulubionego miejsca Fenka w hipermarkecie. Liskowi od razu spodobał się konik oraz zagroda, w której przebywał. Rodzice przyznali, że zarówno konik jak i zagroda są naprawdę bardzo piękne. Chłopiec zapytał rodziców, czy mogą kupić mu obie zabawki, jednak rodzice oznajmili mu, że obie zabawki są bardzo drogie. Fenek próbował namówić rodziców, jednak nieskutecznie. Rodzice zaproponowali chłopcu, aby wybrał sobie jedną z nich. Chłopiec nie był do końca przekonany… Ostatecznie wybrał konika. Tata chłopca poklepał go po ramieniu i szepnął do ucha, że to był dobry wybór. Obiecał, że zagrodę dla konika wykonają wspólnie w domu. Jak powiedział – tak też się stało. Po powrocie do domu, wspólnie stworzyli zagrodę dla konika o jakiej chłopiec nawet nie marzył! Zagroda okazała się być dużo ładniejsza od tej, którą widzieli w sklepie. Szczęśliwy Fenek podziękował i ucałował tatę w policzek.

Pani Elżbieta nawiązała pozytywny kontakt z dziećmi. Zadała też dzieciom kilka pytań, na które z chęcią odpowiadały. Pszczółki otrzymały od Pani Eli prezent – niespodziankę oraz słodki poczęstunek! Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie – Mamie Julki – za poświęcony czas oraz zapraszamy kolejnych rodziców, którzy zaszczycą nas swoją obecnością i zechcą umilić nam czas :)

K. Duda

Zapraszam do obejrzenia zdjęć