CZYTELNICZE SPOTKANIE Z MAMĄ KRZYSIA

24 lutego zaproszenie do grupy „Pszczółek”  przyjęła Pani Barbara Czesak i przybyła do naszego przedszkola, aby umilić nam czwartkowe przedpołudnie . Mama Krzysia przeczytała dzieciom interesującą bajkę pt. „Odwagi zajączku” Nicoli Kinnear. Była to ciepła, zabawna opowieść o sile przyjaźni, która daje pewność siebie i odwagę. Po wysłuchaniu bajki mama Krzysia w iście profesjonalny sposób omówiła historię zajączka oraz podkreśliła znaczenie morału tej bajki, który niejednokrotnie odnosi się do wielu przedszkolaków, które walczą ze swoja nieśmiałością. Nawiązała pozytywny kontakt z dziećmi poprzez zadawanie im pytań, na które z chęcią udzielały odpowiedzi.

Serdecznie dziękujemy Pani Basi Mamie Krzysia za poświęcony czas oraz zapraszamy kolejnych gości do naszego przyczółkowego ula ;)  

Pamiętajmy, że wiek przedszkolny, to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę  o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła oraz wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć