CZYTELNICZE SPOTKANIE Z WÓJTEM TOMASZEM GROMALĄ, TATĄ OLUNI Z GRUPY MOTYLKI

W środę 5 kwietnia gościliśmy niezwykłego gościa, gospodarza naszej gminy pana Tomasza Gromalę. Pan Tomasz, tata naszej Olusi przybył do nas aby przeczytać nam tematyczne opowiadanie „Kubuś Puchatek. Wielkanocna pisanka”. Była to też wspaniała okazja aby – na gorąco -posłuchać o Niedzieli Palmowej w  Lipnicy Murowanej. O tym jak mocno zakorzeniona tradycja stała się ogromnym przedsięwzięciem, w którym biorą udział setki ludzi, a przygotowania trwają tygodniami. Pan Tomasz opowiedział nam o początkach Niedzieli Palmowej i lipnickich tradycjach wielkanocnych. To spotkanie w ramach projektu edukacyjnego „Lipnickie tradycje” odbyło się w pogodnej atmosferze a dzieci miały okazję posłuchać ciekawych opowieści pana Tomka.

Zapraszam na krótką fotorelację

Jot. Zet.