DZIECI Z GR. IV Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE

mikolajki_w_bilioteceW Mikołajki dzieci z grupy IV złożyły wizytę w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipnicy Murowanej. Pani kierownik – Beata Sowa serdecznie przywitała dzieci i przeprowadziła z nimi lekcję biblioteczną o tematyce mikołajkowej. Na wstępie dzieci opowiedziały krótko o swoich wrażeniach z wizyty św. Mikołaja w przedszkolu, a także miały możliwość opowiedzieć o wymarzonych prezentach. Same wręczyły pani Beatce drobny upominek.
Pani Beata zaprezentowała dzieciom kilka książeczek literatury dziecięcej o tematyce mikołajowej i bożonarodzeniowej, które dzieci z zainteresowaniem przeglądały. Same zdecydowały, które książki chcą pożyczyć do przedszkola na popołudniowe seansy czytelnicze. Pani Beata przeczytała dzieciom opowiadanie „Prezent dla świętego Mikołaja” po czym zadawała pytania na temat przeczytanego tekstu. Odpowiedzi dzieci były trafne, co świadczy o uważnym słuchaniu. Na koniec wizyty dzieci otrzymały od pani Beatki kolorowanki z Mikołajem a także słodkości, które ponoć podrzucił sam Święty. Zadowolone przedszkolaki podziękowały pani Beacie za miłe spotkanie i z uśmiechem na twarzy wróciły do przedszkola. Wizyta w bibliotece była dla dzieci dobrą lekcją. Młodzi czytelnicy zapewnili, że będą częściej odwiedzać Bibliotekę Publiczną i korzystać z jej bogatego księgozbioru.

A. Piechnik

Zapraszamy do galerii zdjęć