Dzień Babci i Dziadka w Lipnicy Dolnej

KOCHANI DZIADKOWIE
Dzień Babci i Dziadka w Lipnicy Dolnej.
Tradycyjnie, jak co roku Dzień Babci i Dziadka był zorganizowany we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej. Na sobotę 20 stycznia zostali zaproszeni wszyscy dziadkowie z naszej miejscowości oraz dziadkowie naszych dzieci. Myślę, że Ci, którzy zdecydowali się przyjść na tę imprezę nie byli zawiedzeni. Panie z prężnie działającego KGW przygotowały dla zebranych prawdziwą ucztę, a przedszkolaki również prawdziwą ucztę ale duchową. Dzieci zabrały swoje babcie i dziadków w magiczną podróż do Krainy, gdzie niepodzielnie panuje Królowa Śniegu. Mogli oni obserwować perypetie zaginionego chłopca o imieniu Kaj, którego serce zła królowa zamieniła w bryłę lodu i dzielnej Gerdy, która postanowiła go odnaleźć. Spektakl został okraszony piękną muzyką, w rytm której pląsały najwdzięczniejsze śnieżynki świata. W pomoc przy przedstawieniu włączyli się bardzo aktywnie, nasi niezawodni rodzice, którzy wcielili się w postaci narratorów tej pięknej i pouczającej baśni. Po skończonym spektaklu dzieci złożyły wszystkim babciom i dziadkom życzenia, mocno ich wyściskały i wręczyły samodzielnie przygotowaną odznakę SUPERBABCIA i SUPERDZIADEK. Bo taka jest prawda, że babcie i dziadkowie to najwięksi i najlepsi sprzymierzeńcy wnuków i ich prawdziwi przyjaciele. Babcie, Dziadkowie….żyjcie nam 200 lat!!!
Renata Krzyżak