DZIEŃ BABCI I DZIADKA W LIPNICY DOLNEJ

  babcia_dziadek_1       W sobotę 25 stycznia w Domu Kultury w Lipnicy Dolnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Impreza ta była zorganizowana we współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Lipnicy Dolnej. Przybyło na nią wiele szacownych Babć i Dziadków, a także znamienitych gości: p.Wójt Gminy, p.Sekretarz Gminy, p.Sołtys, p.Kierownik Zosip-u, p.Dyrektor Przedszkola, Ksiądz Katecheta.
     Przedszkolaki zaprezentowały inscenizację utworu Józefa Piotrowskiego pt.”Legenda o założeniu Lipnicy”, zatańczyły żywiołowo krakowiaka, złożyły życzenia wierszem i piosenką. Dziadkowie z ciekawością obserwowali rekonstrukcję zdarzeń sprzed niemal siedmiuset lat, niektórzy spośród gości mogli dowiedzieć się czemu zawdzięczamy właśnie taki herb. Po skończonym występie,  dzieci wręczyły dziadkom symboliczny upominek i obdarowały ich gorącym buziakiem. Nie był to koniec niespodzianek, gdyż w czasie gdy goście posilali się smacznym poczęstunkiem przygotowanym przez Panie z KGW, rodzice przedszkolaków, aby umilić ten czas, zaśpiewali największe szlagiery lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Na zakończenie sami dziadkowie dali popis swoich zdolności wokalnych. Atmosfera tego dnia była wyjątkowo ciepła i serdeczna , co skłoniło babcie i dziadków do długiego biesiadowania.

                           R.Krzyżak

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć