DZIEŃ BABCI I DZIADKA W LIPNICY DOLNEJ

21 stycznia w sobotę odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Impreza ta była współorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz nasz oddział przedszkolny, a zaproszeni na nią były wszystkie babcie i dziadkowie z naszej miejscowości oraz dziadkowie naszych KOTKÓW.

Uroczystość ta odbyła się w szczególnych i niezapomnianych okolicznościach. Po obfitych opadach śniegu nie było prądu, co zakłóciło przygotowania zarówno paniom z KGW, jak i nam. Ostatecznie wszystko udało się zorganizować i dzieci mogły wystąpić przed najmilszą publicznością świata. Kotki zaprezentowały nasycone dużą ilością muzyki jasełka oraz wierszem i piosenką złożyły życzenia swoim babciom i dziadkom. Następnie obdarowały swoich i nie swoich dziadków symbolicznymi upominkami. Atmosferę panującą podczas tej uroczystości trudno nazwać…. było niezwykle ciepło, życzliwie, wzruszająco. Dziadkowie gromkimi brawami dziękowali swoim wnukom za piękny występ. Następnie nasi goście mogli posmakować bardzo apetycznych specjałów przygotowanych przez Panie z KGW oraz pobiesiadować, porozmawiać, pobyć ze sobą….

Spotkania z okazji tego styczniowego święta w obecnej formule na stałe wpisały się w tradycje naszej miejscowości, i jak to powiedziała nasza pani sołtys Maria Bereta, należy je kultywować bo dają wszystkim dużo radości.

Serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za przygotowanie dla dzieci pięknych strojów i pojawienie się w sobotni poranek na uroczystości, pomimo trudnych warunków pogodowych.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć

R. Krzyżak