DZIEŃ DINOZAURA W GRUPIE PSZCZÓŁEK

Mimo, iż nikt z nas nigdy ich nie spotkał, to wszystkich nas, a zwłaszcza dzieci fascynują dinozaury, dlatego postanowiliśmy wykorzystać ich zainteresowania i 25 lutego obchodziliśmy w grupie III Dzień Dinozaura. Aby w jak najlepszy sposób przygotować się do tego dnia każdy przedszkolak w tym dniu mógł przynieść do przedszkola, wszystko to co jest związane z tymi gadami. W piątkowy dzień w całej Sali królowały dinozaury w postaci figurek, pluszaków, zabawek, puzzli, w albumach, gazetach, na ubraniach. Dzieci chętnie wymieniały się przyniesionymi „dinozurowymi skarbami”. Aby Pszczółki  mogły jak najlepiej poznać życie tych fascynujących gadów, przygotowano wiele ciekawych propozycji zajęć i zabaw. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia zajęć tych gadów oraz ćwiczeń językowych polegających na dokładnym powtórzeniu ich nazw i następnie obejrzały prezentację „Dlaczego wyginęły dinozaury?” i okazało się, że bardzo dużo wiedzą na ten temat. Po części teoretycznej dzieci przeszły do działania i uczestniczyły w zabawach matematycznych, utrwalając w ten sposób swoje umiejętności przeliczania. Doskonaliły koordynację wzrokowo-ruchową oraz spostrzegawczość dobierając dinozaury i ich szkielety. Bardzo dużą atrakcją były zabawy w ciemni z latarką, dzięki której dzieci dostrzegały zawartość brzucha dinozaurów, dzieląc je na roślinożerne i mięsożerne. Na koniec każdy z przyjemnością zrobił sobie zdjęcie w foto budce zamieniając się w dinozaura. 

      Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematem. Najwięcej przeżyć i emocji dostarczyło dzieciom przygotowanie wystawy swoich prehistorycznych gadów i prezentacja kolekcji.

       Zajęcia w tym dniu z pewnością pogłębiły wiedzę dzieci, a w niektórych rozbudziły nową pasję. Po raz kolejny okazało się że można połączyć zabawę z nauką i przynosi to doskonałe efekty.

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć