DZIEŃ KROPKI W GRUPIE SÓWEK

15 września dzieci z grupy Sówek obchodziły nietypowy dzień z kalendarza – Dzień Kropki. Zostały zaproszone na krótki seans filmowy p.t. The dot (Kropka), powstały na podstawie książki o tym samym tytule, który przybliżył im historię dziewczynki o imieniu Vashti. Film pozwolił zrozumieć dzieciom jaki sens niesie to święto – nie chodzi w nim tylko o kropki, to dzień wiary we własne możliwości, dzień, w którym dzieci odkrywają swoje talenty, pobudzają kreatywność, a trud każdego z nich jest doceniany. Gimnastyka tego dnia była aerobikiem do piosenki „Góry do góry” – energicznej, lubianej przez dzieci a niosącej analogiczne przesłanie do filmu. Po odtworzeniu przygody bohaterki filmu za pomocą rekwizytów, każde dziecko, zainspirowane historią Vashti chciało się oczywiście pobawić kropkami, tworząc swoje własne kompozycje wybraną techniką rysunkową. Podsumowaniem święta było stworzenie wystawy prac dzieci w sali i stwierdzenie, że taki dzień powinien być obchodzony przez cały rok.

A. Piechnik

Zapraszam do obejrzenia zdjęć