DZIEŃ MAMY W GRUPIE SÓWEK

W środę, 26 maja, Sówki od rana wyczekiwały przyjścia wyjątkowych gości. Przed godziną 10:00 z uśmiechem, ale i wielkim przejęciem, zapraszały swoje mamusie do sali. Zebranych gości przywitała pani dyrektor Monika Kruk, po czym sześciolatki zaprezentowały na scenie przedstawienie składające się z dwóch części – pierwsza dotyczyła patronki przedszkola – świętej Urszuli Ledóchowskiej (gdyż patronalne święto już za 3 dni), a druga była skierowana do wspaniałych mam sześciolatków. Dzieci zmobilizowały się, by najlepiej zagrać, wyrecytować, zaśpiewać i zatańczyć, jak potrafią. Było pięknie i wzruszająco. Na zakończenie dzieci wręczyły mamusiom upominki – między innymi własnoręcznie wykonane od serca, pachnące miłością i wdzięcznością mydełka, które powstały podczas warsztatów z panią Ilonką Nowak. Dzieci dochowały tajemnicy o warsztatach mydlarskich i dlatego mamusie były troszkę zaskoczone. 
Emocji tego dnia było mnóstwo! Spotkanie dzieci w przedszkolu z mamusiami i prezentacja dla nich przeróżnych umiejętności były spełnieniem marzeń dzieci, które od jakiegoś czasu odliczały dni do 26 maja, do Dnia Matki – chyba najbardziej osobistego święta w kalendarzu.

A. Piechnik

Zapraszam do obejrzenia zdjęć