DZIEŃ MATEMATYKI W GRUPIE SÓWEK

12 marca 2021 roku Sówki świętowały Dzień Matematyki. Już z samego rana zostały zaproszone do wspólnych zabaw matematycznych, które zaingurował piękny występ recytatorski Natalki P. prezentującej utwór pt. Kołowata Wyspa autorstwa Wandy Chotomskiej. Po gromkich brawach dla naszej aktorki, dzieci bardzo chętnie w zabawach utrwalały poznane figury i bryły, dotychczas poznane cyfry, kierunki i strony, uczestniczyły w matematycznej gimnastyce, rozwiązywały łamigłówki i działania matematyczne oraz wspólnie odkodowały cyfrę, z którą miały się dopiero zapoznać.
      Zabawy matematyczne, podejmowane nie tylko dzisiejszego dnia, z pewnością rozbudzają zainteresowania matematyką, rozwijają logiczne myślenie a także podnoszą kompetencje matematyczne dzieci.

A. Piechnik

Zapraszam do obejrzenia zdjęć