DZIEŃ MYCIA RĄK W GRUPIE MISIÓW

17 października dzieci z grupy Misiów obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk (przypada 5 października). Dowiedziały się, dlaczego ważne jest mycie rąk, w jakich sytuacjach jest ono konieczne, i że takie postępowanie może uchronić przed zarażeniem różnymi chorobami. Dzieci poznały różne rodzaje mydeł, eksperymentowały z jego użyciem a także recytowały wierszyk czyścioszka, ucząc się rymowanej instrukcji mycia rąk. Poznały także historię Fenka z książeczki pt. Myję ręce, dzięki której utrwaliły swoje wiadomości. Poćwiczyły buzie i języki w zabawie z kropelkami wody. Na koniec zajęć zaśpiewały piosenkę, która towarzyszy nam od pierwszych dni września: „Myjemy rączki, myjemy rączki, kręcą się rączki tak, jak bączki. Bardzo dokładnie je szorujemy i pod kranem spłukujemy”.

Wdrażanie do częstego mycia rąk jest ważnym procesem. Przedszkolaki czynności higieniczne skrupulatnie wykonują przed każdym posiłkiem. Teraz wiedzą, że dzięki temu mogą zachować zdrowie.

A. Piechnik

Zapraszam do obejrzenia zdjęć