Dzień Pluszowego Misia

n-mis-041W dniu 27.11.2017 roku przedszkolaki odwiedziły Publiczną Bibliotekę w Lipnicy Murowanej. Pani Beata Sowa zaprosiła nas na spotkanie z panią Bernadettą Machetą, która przygotowała dla nas przepiękną prezentacje o pluszowym misiu. Przybliżyła nam historię naszego przytulaka- aż ponad 100 lat cieszy wszystkie dzieci na całym świecie. Pani Bernadetta opowiedziała nam o powstawaniu najbardziej znanych bajkowych  postaci – Miś Coralgol, Miś Paddington, Miś Yogi, Miś Puchatek, Mis Uszatek czy Mój Brat Niedźwiedź a także postać realistyczna Niedźwiedź Wojtek z armii Andersa zasłużony w bitwie Monte Cassino. Dzieci choć dobrze znały te misie słuchały z wielkim zaciekawieniem. Czego efektem był quiz o misiach, który wypadł znakomicie. Każdy otrzymał nagrodę i coś słodkiego. Uczciliśmy Dzień Pluszowego Misia wraz ze swoimi domowymi misiami, które towarzyszyły nam cały dzień.

Jot.Zet.

Fotorelacja