DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ ORAZ DZIEŃ LISTONOSZA W GRUPIE PSZCZÓŁEK

       18 października obchodziliśmy w grupie Pszczółek Dzień Listonosza oraz Dzień Poczty Polskiej, to dwa święta ściśle ze sobą związane.

         Zajęcia rozpoczęliśmy od pogadanki na temat zawodu listonosza, jego atrybutów oraz opisu miejsca jakim jest urząd pocztowy. Przedszkolaki odpowiadały na pytania czym się różni list od paczki?  Co jest konieczne, aby dotarły one we właściwe miejsce? Czym się różni nadawca od adresata? I dlaczego tak duże znaczeniu ma znajomość naszego adresu zamieszkania? Okazało się, że nasze 4,5-latki mają na ten temat bardzo dużą wiedze:) Miłym akcentem naszych rozmów było niezapowiedziana  wizyta małego listonosza, z grupy Misiów, który przyniósł nam list od Pani Jesieni, a w nim zagadki, które od razu odgadliśmy.

      Następnie razem z grupa Misiów i Motylków udaliśmy się do naszego lipnickiego urzędu pocztowego, aby złożyć jego pracownikom życzenia i z bliska przyjrzeć się ich pracy. Zostaliśmy tam niezwykle mile przyjęci, mogliśmy obejrzeć piękne kolorowe znaczki pocztowe, koperty, paczki czy pocztówki.

     Po powrocie każde dziecko zaprojektowało swój znaczek pocztowy, kto wie, może zobaczymy je kiedyś na kopercie z listem zaadresowanym do nas:)

A. Marzec – Kokoszka

Zapraszam do obejrzenia zdjęć