DZIEŃ POCZTY POLSKIEJ W GRUPIE SÓWEK

Idzie, idzie pan listonosz,
niesie torbę wypełnioną,
a w niej listów pełno ma…
Komu dzisiaj liścik da?

Z okazji Dnia Poczty Polskiej, który obchodzony jest 18 października, w dzisiejszym dniu znaleźliśmy czas, aby zapoznać dzieci z pracą listonosza i instytucją poczty. Na początku zajęć, kiedy dzieci słuchały historii stworzenia poczty, zaskoczyły nas dzieci z grupy Misiów, które za pomocą dzielnego trzyletniego listonosza dostarczyły naszej grupie list od pani Jesieni z zagadkami, w pięknie ozdobionej kopercie. Po ich rozwiązaniu omówiliśmy strój listonosza i jego główne atrybuty. Dzieci omawiały historyjkę obrazkową – drogę listu. Dowiedziały się także, co należy napisać na kopercie, aby list trafił do adresata. Przy okazji podawały swoje adresy, które w większości już znają. Dzieci były bardzo skupione podczas zabawy w wysyłanie listów, w której ćwiczyliśmy rozpoznawanie i nazywanie podstawowych figur geometrycznych. Potem było urządzanie kącika pocztowego, sesja zdjęciowa w fotobudce i zabawa w listonoszy jak i pracowników poczty. Oj głośno na tej naszej poczcie było, głośno:) I strasznie długie tworzyły się kolejki!  Do końca dnia dzieci kleiły koperty, rysowały znaczki, wkładały listy do kopert, a te do skrzynki… chyba im się podobało. To był bardzo ciekawy dzień!

A. Piechnik, J. Zych

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć